fbpx
Domov » Handmade tvorba » Háčkovaná chobotnica návod

Háčkovaná chobotnica návod

Máme tu ďalší skvelý článok s názvom: Hačkovaná chobotnica návod. Možno práve vy patríte k tým, ktorí s obľubou obklopujú svoje ratolesti mäkučkými hračkami, ktoré sú vyrobené z prírodného materiálu. Či už sú to plyšoví mackovia, šteniatka, ktoré predstavujú hrdinov z rozprávok, mačičky, pletené alebo háčkované bábiky, v každom prípade ide o zámer poskytnutia milej hračky pre vaše dieťa, ktorá mu do určitej miery nahrádza kontakt s dospelou osobou a navodzuje mu pocit bezpečia, istoty a pohodlia. Ak už s vašim dieťaťom nemôžete byť prítomný v danom okamihu, nie je na škodu obklopiť ho príjemnými a čarovnými predmetmi, ktoré ho potešia pri hraní a upokoja pri zaspávaní.

Jedným z originálnych typov na úžasnú hračku je aj háčkovaná chobotnica. Môžete si ju vyrobiť. Hlavne pre tých z vás, ktorí ste v základoch háčkovania ako doma, by to nemal byť tak veľký problém. Pri vyhotovení háčkovanej chobotnice začíname od hlavy. Háčkujeme v kruhových radách po celom obvode do takzvaného magického krúžku, ktorý umožňuje stiahnutie daného miesta. Takýmto spôsobom vytvárame požadované krátke stĺpiky do jednotlivých očiek. Hačkované chobotnice nájdete aj u nás v kategórii: Klikni sem

Ak patríte k začiatočníkom v danej oblasti, ale predstava vlastnej vyrobenej chobotnice vás ženie vpred a smeruje do hľadania dostupných informácií, určite si nájdete váš spôsob jej vyhotovenia na základe osvedčených postupov a schém. Hlavu vyplníte dutým vláknom. Druhým krokom pri jej výrobe sú chápadlá, pri ktorých postupujete obdobne ako pri vytváraní hlavy chobotnice. Chápadla sa vám stočia do krásnych špirál. Ak je naopak háčkovanie vašim hobby, ktoré vám prináša znamenitú relaxáciu, určite si pri háčkovaní zvieratiek prídete na svoje. Hlavne, keď viete, že vaše výrobky prinesú radosť bábätkám, ale aj malým deťom, ktoré bez obľúbenej hračky ani nezaspia. Háčkovanú chobotnicu môžete skrášliť očami, úsmevom a mašličkou.

Háčkovaná chobotnica

Háčkovaná chobotnica predstavuje akýsi zaujímavý zázrak pre našich najmenších, ktorí sa práve učia objavovať okolitý svet pomocou zraku a hmatu. Použitý materiál, ktorým je spravidla bavlnená priadza, je príjemný na dotyk. Hotový výrobok môžete zavesiť do postieľky alebo do kočiara, kde sa bude veselo hompáľať a zabávať vaše dieťa. Deti potrebujú podnety, ktoré ich zaujmú, na ktoré si môžu siahnuť a takýmto spôsobom skúmať, zisťovať a učiť sa.

Pestrofarebná háčkovaná chobotnica s výraznými chápadlami predstavuje výborný prvok na zbystrenie pozornosti pre deti. Nechajte zapracovať vlastnú fantáziu a prispôsobte si dostupné návody, ktoré nájdete a ktoré sú prístupné z rôznych zdrojov, svojmu originálnemu tvoreniu. Výsledky budú viac ako čarokrásne. Vedzte, že vykúzlite úsmev nielen na tvári tých najmenších, ale aj dospelí sa budú nadchýnať niečím tak úžasným ako sú ručne háčkované veselé výrobky. Takže, ak je háčkovka vašou dobrou kamarátkou, máte cítenie pre ručné práce a navyše aj odhodlanie pre danú vec, poďte do toho. Tešíme sa na vaše zdieľané výtvory, ktoré skrášľujú bežné všedné dni. Veríme, že sa článok Hačkovaná chobotnica návod páčil a hurá do práce vytvárať ďalšie pekné kúsky 🙂

Pridajte Komentár