Nápady a návody

Lieky z prírody

 Liek na posilnenie imunity

Najmä počas jari a jesene potrebuje naše telo posilniť imunitu na boj so zmenou teploty a s vírusmi. Pripravte si kokteil zo 4 pohárov kefíru (kyslého mlieka), 1 polievkovej lyžice medu a 150 gramov uvarenej a roztlačenej oranžovej tekvice. Najskôr všetky ingrediencie zmixujte. Potom pridajte ešte 1 polievkovú lyžicu medu. Liečivo by ste mali skladovať na chladnom mieste a každý deň z neho vypiť jeden pohár.

Liek proti vypadávaniu vlasov

S vypadávaním vlasov sa stretávajú muži i ženy. Našťastie tradičná medicína ponúka jednoduché riešenie, na ktoré vám postačí jediná ingrediencia, ktorá pomôže vlasom a neuškodí žiadnej inej časti tela. Zázračnou ingredienciou je mrkva a budete potrebovať tri až štyri kúsky. Umyte ich a nastrúhajte. Potom si mrkvu naneste ako masku ku korienkom vlasov a nechajte ju pôsobiť 15-25 minút. Potom ju umyte teplou vodou. Ideálne je, ak masku použijete predtým, ako si plánujete umyť vlasy. Táto maska je vhodná aj pre ľudí, ktorým vlasy nevypadávajú, pretože vlasy zároveň posilňuje a dodáva im lesk.

Liek na zlepšenie cirkulácie krvi

Veľká časť tejto krajiny sa hrdí arktickou klímou, preto nečudo, že práve Rusi vymysleli liek na zlé prekrvenie tela a studené končatiny. Je ním slnečnicový čaj, ktorý pomáha okrem prekrvenia aj s hustotou kostí, ozdravovaním pečene a štruktúry vlasov. Dokáže to vďaka vysokému obsahu vitamínu E a B1. Na prípravu potrebujete slnečnicové semienka a vodu. Semienka vložte do pollitra vriacej vody a nechajte ich dve hodiny lúhovať. Každé ráno vypite jeden pohár na prázdny žalúdok.

Liek na bolesť hrdla

Ak máte chronickú nádchu alebo bolesti a škriabanie v hrdle, pripravte si za menej ako tridsať minút tento jednoduchý liek. Budete potrebovať jednu cviklu a deväťpercentný ocot. 250 gramov cvikly nakrájajte na malé kúsky a pridajte jednu čajovú lyžičku octu. Zamiešajte a nechajte postáť 20 minút. Potom pomocou husto tkanej látky cviklu preceďte. Šťavu pite po malých dúškoch každé tri hodiny.

Liek Na uvoľnenie stresu

Stres, úzkosť a chronická vyčerpanosť sa stali každodennými spoločníkmi ľudí našej doby. Teraz ju môžete poraziť týmto babským receptom, ktorý je zároveň vedecky potvrdenou prevenciou rakoviny. Nájdite si nádobu, v ktorej môžete založiť malý ohník. Zoberte niekoľko bobkových listov a nechajte ich 10-15 minút horieť. Izba sa naplní liečivými prvkami, ktoré budete vdychovať. Mali by ste pocítiť uvoľnenie napätia a pokoj.

Boj so starnutím

V Rusku je tento recept známy ako „elixír mladosti“. Ide o bylinkový čaj, ktorý omladí pokožku a vlasy, pričom zároveň telo osvieži zvnútra. Pripravíte si ho koriandra, harmančeka, brezových jahňád a nechtíka lekárskeho. Z každého budete potrebovať desať gramov. Zmiešajte bylinky dokopy a zalejte ich pollitrom vriacej vody. Po 20-30 minútach bude čaj pripravený na podávanie. Pre ideálne výsledky vypite jeden hrnček ráno a jeden večer. Môžete pridať i čajovú lyžičku medu.

Prečistenie pečene a detoxikácia

Táto liečba pochádza z ruských kláštorov, kde sa vykonávala 21-30 dní. Počas tohto obdobia je odporúčané jesť iba pôstne pokrmy. Zároveň ide o jednu z najlacnejších a najefektívnejších liečiv pre pečeň. Budete potrebovať 10 sušených marhúľ, liter vody a veľkú misku. Sušené marhule vložte do misky a zalejte ich litrom vody. Nechajte ich cez noc odstáť. Každé ráno vypite pol pohára liečiva na prázdny žalúdok. Zvyšok tekutiny popíjajte počas dňa.

Liečivo na prečistenie krvi

Najvzácnejšia tekutina na svete si raz za čas zaslúži detox. Tento recept zníži hladinu cholesterolu, posilní steny ciev a funguje aj ako prevencia rakoviny. Je plný antioxidantov a čistí krv. Budete potrebovať cesnak, citrón a vriacu vodu.

Ošúpte štyri strúčiky cesnaku. Štyri citróny nakrájajte na kúsky (aj so šupkou) a vložte ich do vriacej vody. Po desiatich minútach citróny vyberte a postrúhajte ich spolu s cesnakom. Zmes vložte do veľkej fľaše a zalejte ju tromi litrami vriacej vody. Fľašu uzatvorte (môžete použiť aj hrniec, ktorý prikryjete potravinárskou fóliou) a vložte na tri dni do chladničky. Po troch dňoch bude pripravený na použitie. Počas používania tento liek skladujte v chladničke.

Pred každý jedlom (raňajkami, obedom a večerou) si doprajte jednu až dve polievkové lyžice tejto zmesi. Postupne zvyšujte dávku na maximálne 50 mililitrov pred každým jedlom. Mali by ste to užívať 40 dní, iba jedenkrát ročne. Normalizuje sa vám krvný tlak a celková vitalita organizmu.