fbpx
Domov » Výrobky » Doplnky » Pre svadobčanov » Svadobný čepiec “Modrá nežnosť”

Svadobný čepiec "Modrá nežnosť"

 Pre svadobčanov / Ivan Kleban Ivan Kleban / Obľúbené

26.00 €

Na slovenskej svadbe je peknou a očakávanou tradíciou polnočné čepčenie nevesty. Je to obrad, ktorý mladuchu symbolicky uvádza do stavu vydatej ženy.  Dnes si čepce zabezpečujú nevesty, ale pre našich predkov to bol prestížny dar, ktorý väčšinou darovala krstná mama a tiež asistovala pri zakladaní čepca na hlavu na svadbe.

Každý kraj či dedina mali svoje špecifické čepce a tiež rôzne zapletanie vlasov, ktoré presne sedelo do čepca. Pri zapletaní si pomáhali rôznymi šnúrkami ba aj “lešeniami”, aby čepiec vydržal na hlave celý deň.  Niektoré čepce sú jednoduché iné zase zložite a aby ste ich uviazali potrebujete školenie. Na Slovensku začiatkom 20. storočia v niektorých regiónoch čepce vyšli z módy a nahradili ich šatky, ženičky si síce ponechali malý intímny čepček, ktorý držal účes “konťu” a na to si uviazali šatku. Šatková móda prišla hlavne z USA, keď muži odišli za prácou a svoje ženičky chceli potešiť aj moderným kúskom z veľkého sveta.

Ušili sme viac druhov čepcov a po malom svadobnom prieskume sme  zistili, že na dnešné svadby nevestám vyhovuje strih  čepca z pohraničia  Zemplína a Šariša. Veľmi dobre sedí na hlave dá sa prispôsobiť na malý aj objemnejší svadobný účes, jednoduchá manipulácia pre čepčiacu ženu aj pre samo uväzovanie. Čepiec sa dá využiť na rôzne príležitosti.

Podporujeme myšlienku spravodlivého a etického obchodu.

Všetky naše produkty od Kleboshi sú originálne, vyrobené našimi rukami na Slovensku.

Kúpou výrobkov z nášho eshopu podporíte udržateľnosť a rozvoj malých rodinných firiem, ďakujeme.

  • Kód výrobku: 4605
  • Výrobky podľa témy: Svadba
Kontaktné informácie predajcu

Vranovská 1456/30 , StropkovLokalita Prešovský kraj,09101 Zobraziť telefónne číslo kleban.ivan@gmail.com

BLOCK 3

Reklama

Pridaj komentár