fbpx
Domov » Nápady a návody » Ako vyrobiť sviečku

Ako vyrobiť sviečku

Ak sa radíte k milovníkom sviečok, máme zopár užitočných rád práve pre vás, ale aj samotný postup, ktorý hovorí, ako vyrobiť sviečku. Sviečky patria k originálnym darčekom, ktorými môžete obdarovať vašich blízkych, alebo nimi skrášliť váš príbytok, balkón či terasu. Doprajte si pocit oddychu a príjemnej atmosféry, ktorú si navodíte pri ich zapálení v čase prítmia a zotmenia. Vaše večere môžu byť viac ako romantické s použitím vhodnej sviečky.

Voňavé sviečky

Slovenskí výrobcovia sviečok si dávajú záležať a vyrábajú v ich domácich dielňach dokonalé produkty, ktoré navodzujú stavy rovnováhy a pohodlia. Voňavé sviečky šíria svoju nezameniteľnú vôňu do okolia a vy si po dni plnom povinností môžete dopriať nezameniteľné chvíle pohody v tlmenom osvetlení obohatenom plameňom sviečky s vyloženými nohami, lahodným nápojom alebo akokoľvek ináč podľa vašich predstáv. Možno vás napadla otázka, ako vyrobiť sviečku. V tomto prípade by odpoveď mohla znieť – pomerne jednoducho. Ale je to celkom tak? Niet nad osobnú skúsenosť.

navod-ako-vyrobit-sviecku

Materiál na výrobu sviečok

Ak vás daná téma zaujala a zisťujete, ako tento zaujímavý produkt vzniká, niečo vám prezradíme, aj keď podrobný návod na výrobu sviečok môžete vyhľadať na internete z rôznych dostupných zdrojov. Materiál na výrobu sviečok zahŕňa včelí, palmový alebo sójový vosk, v prípade, že je vašou prioritou použitie výhradne prírodného materiálu. Následne je potrebné zabezpečiť si pliešok a knôt. Materiál na výrobu sviečok je obohatený o prírodné vône esenciálnych olejov, včelieho vosku, sušených bylín či kvetov. Práve ich vhodnou kombináciou vznikajú ručne vyrobené voňavé sviečky priamo od našich predajcov. Farebnosť týchto výrobkov nám zaisťujú farby do sviečok určené na sfarbenie danej sviečky do zelena, ružova alebo akokoľvek ináč, podľa tvorivého naladenia a predstavy výrobcov.

material-na-vyrobu-sviecky

Návod na výrobu sviečok

Vo vodnom kúpeli rozpustíme vosk, ktorý vo výške jedného centimetra vlejeme do sviečkovej formy alebo skleneného svietnika. Následne do formy vložíme pliešok s upevneným knôtom, okolie môžeme ozdobiť zrnkami kávy, škoricou, sušenými citrusmi a podobne. Do nádoby vlejeme zvyšný vosk tak, aby časť knôtu zostala voľná. Pridáme farby na sviečky a vône. Náš výtvor necháme schladiť do ďalšieho dňa a originálna sviečka je hotová. Ak vás náš návod na výrobu sviečok zaujal a cítite nadšenie pre danú vec, nenechajte sa odradiť a poďte do toho. Výsledok stojí za to.

Pridajte Komentár