fbpx
Domov » Nápady a návody » Pyžamožrút

Pyžamožrút

Možno, ste sa s týmto názvom ešte nestretli a prvé, čo vás k danému pomenovaniu napadne je, že by sa mohlo jednať o nejaké zvláštne zviera. Zviera ktoré má záujem o vaše pyžamo a navyše, ako správny žrút vám aj zacvakne prsty. Nemajte obavy, nie je to tak, názov neberte doslova, je to obrazné pomenovanie pre roztomilý výrobok, ktorý poteší menšie i väčšie deti. V tomto prípade ide o príjemnú vec na dotyk. Táto vec je zhotovená vo forme rôznych zvieratiek či iných detských vyobrazení, ktoré deti milujú.

Pri výrobe pyžamožrúta sa nezabudlo ani na praktické využitie. Pyžamožrút vám umožní umiestniť si v jeho vnútri detské pyžamko alebo iné kúsky oblečenia vašich detí či rôzne predmety, ktoré nechcete mať pohodené kade tade po vašom príbytku. Pyžamožrút podporuje hravosť, radosť a patrí k obľúbeným veciam, ktoré slúžia už pri vyslovení ich mena na pozdvihnutie pozitívnej nálady. Tvorcovia pyžamožrútov majú nápadov na tvorbu týchto dokonalých výrobkov viac ako dosť. Nájdete ich vo viacerých tvaroch, vo forme zvieratiek, príšeriek s ostrými vycerenými zubami alebo vo forme vankúšov s úložným priestorom. Hačkovaných pyžamožrútov nájdete aj u nás v kategórii detské hračky: Kliknite sem

Háčkovaný pyžamožrút návod

pyzamozrut

Na výrobu pyžamožrúta sa používa bavlnená priadza a duté vlákno na vyplnenie jeho jednotlivých častí. Tí z vás, ktorí ste dostatočne znalí v práci s háčikom a máte značnú motiváciu, môžete využiť vašu zručnosť k tomu, aby ste vašu predstavu zrealizovali a zháčkovali do úplného konca. Začíname háčkovaním do vytvoreného magického krúžku. Vytvorí sa nám vzor vo forme placky, ktorý zväčšujeme a rozširujeme podľa potreby tým, že háčkujeme dookola po celom obvode. Postup opakujeme, následne upravujeme na základe konkrétnych postupov do požadovaných tvarov. Jednotlivé časti ako sú končatiny a hlava vypĺňame dutým vláknom.

Takýmto spôsobom vieme pripraviť vysnívaného tvora, do ktorého si deti môžu ukladať pyžamko, prípadne hračky alebo iné predmety. Na telo môžeme použiť priadzu s takzvanými okami. Tie navzájom prepájame do požadovanej dĺžky, čo podľa znalcov pre danú oblasť nie je žiadna veda. Na telo nadväzuje hlava, ktorú po ukončení zašijeme a doplníme oči, nos, ústa, čokoľvek, čo daného pyžamožrúta vystihuje.

Milovníci háčkovania, ktorí rozumejú návodom, ktoré sú častokrát doplnené zaujímavými skratkami, sa možno nadchnú aj niečím tak špecifickým, netradičným a novodobým ako je samotný pyžamožrút. Práve nápadom, motiváciou a dostupnými potrebnými pomôckami sa začína tvorba ovečky, srnky, princeznej Elzy, pandy, či iného originálneho tvora. Pri vyššej náročnosti výroby ručne tvoreného žrúta pyžama pomôžu fotografie a videonávody.  Niekedy predsa len stačí jedenkrát vidieť ako desaťkrát počuť. Hotový pyžamožrút je vhodným dekoračným doplnkom do detskej izby. Vytvára spolu s ostatnými podobne ladenými predmetmi harmonickú atmosféru daného priestoru určeného na hranie, spanie, učenie sa, na rast a správny rozvoj vašej ratolesti.

Pridajte Komentár